Connect with us

Etkinlikler & Fuarlar

Alüminyum ürünleri “ALUEXPO 2013”de sergilenecek

Yayın tarihi

-

 

Alüminyum sektörünün en önde gelen derneği TALSAD-Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği tarafından da desteklenen Aluexpo 2013 İhtisas Fuarı, sektörün önde gelen uzmanlarıyla, yeni yatırımlar için Türkiye’nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen 31 ülkeden 150 yabancı firma ve farklı ülkeler ile işbirliği yapmak isteyen 159 yerli firmayı bir araya getiriyor. 20.000 m² lik fuar alanında yaklaşık 8700 m² net stand alanında sergileme yapılacak olan Aluexpo 2013 fuarına yerli ve yabancı 10.000 in üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

 

Fuar; dernekler, üniversiteler ve sektörel yayınların da aralarında yer aldığı 48 kuruluş tarafından destekleniyor. Alüminyum sektörünün Türkiye’deki tek, Avrasya Bölgesi’nin de en önemli fuarı olan “ALUEXPO”, ülkemizin önde gelen üreticilerine, alüminyum ürünlerinin kullanıldığı inşaat, otomotiv, ambalaj, gıda ve içecek, havacılık ve savunma, ulaştırma, denizcilik, kimya vb alanlarda faaliyet gösteren tüm firmalara, tasarımcı, mimar ve mühendislere;  birincil alüminyumdan, yarı bitmiş ve bitmiş her türlü alüminyum ürüne kadar tüm ihtiyaçları, alüminyum yapı sistemleri ile cephe ve çatı kaplama malzemelerini ve her türlü mühendislik uygulamalarına alüminyum çözümleri tanıtma fırsatı sunuyor..

 

Alüminyum ürünlerin yanı sıra ülkemizin ve dünyanın önde gelen tedarikçi firmalarının sergilediği alüminyum üretiminde kullanılan en yeni teknolojilerle üretilmiş makina, ekipman, hammadde ve sarf malzemeleri ALUEXPO’ da alıcılarıyla buluşuyor.

 

Alüminyum sanayinin temsilcisi TALSAD fuarın en büyük destekçisi !!

Açılış töreninde sektördeki gelişmelere ilişkin görüşlerini aktaran TALSAD-Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar; “ Sektörümüz geçmiş yıllarda ortalama yüzde 10-15 civarında istikrarlı bir büyüme gösterdi. Alüminyumun en fazla kullanıldığı sektörler olan otomotiv, beyaz ve kahverengi eşya üretimindeki artış, büyümedeki temel etkenlerden olmakla beraber, sektörümüz yükselen bir trendle alüminyum yarı ürünlerini (ara malı) ve çeşitli diğer ürünleri başta Avrupa olmak üzere dış pazarlara da artan bir oranda ihraç ederek önemini ve gelişmesini gün geçtikçe arttırıyor” dedi.

 

TALSAD Başkanı Ali Kibar: “Türkiye, alüminyum sektörü için önemli bir üretim merkezi oldu. Bunda Aluexpo fuarlarının rolü çok büyük”

ALUEXPO Fuarı’nın, Türk alüminyum sektörünü aynı çatı altında toplayan ve Avrasya Bölgesi’nin en önemli fuarı olduğunu belirten Kibar; ALUEXPO’nun, dünyada profil ihracatında 7. sıraya, yassı ürün ihracatında ise 12. sıraya yükselerek çok önemli bir üretim merkezi konumuna ulaşan Türk alüminyum sektörünün Avrasya Bölgesi’ndeki en büyük ve ülkemizdeki tek tanıtım platformu olduğunu belirtti. Açıklamasında TALSAD’ın faaliyetlerine de değinen Kibar, “TALSAD olarak, ülkemizin hemen her bölgesinden 90 üyemizle Türk alüminyum sektörünü yurtiçinde ve yurtdışında fuarlar, bilimsel toplantılar başta olmak üzere çeşitli etkinliklerle temsil ediyor, yurtiçi ve yurtdışında Avrupa Alüminyum Birliği’nin katkıları ile inceleme gezileri organize ediyor, konferans ve seminerler düzenliyor ve sektörümüzdeki gelişmeleri üyelerimizle ve alüminyum sektörüyle bire bir ilişkisi olan taraflarla paylaşıyoruz” diyerek, ALUEXPO ve Alüminyum Sempozyumunu da bu gayelerle desteklediklerini ifade etti.

 

 

Alüminyum sektörünün uzmanları “6. Alüminyum Sempozyumu” nda buluşuyor…

Aluexpo 2013 fuarı ile eş zaman ve mekânda, TALSAD, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası işbirliği ile düzenlenen, endüstri, akademik dünya ve STK temsilcilerini bir araya getiren 6. Alüminyum Sempozyumu’nda sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenler, masaya yatırılan alüminyum sektörüyle ilgili teknolojik gelişmeleri tanıtacak ve sektörde karşılaşılan problemlerin çözümü konusunda dinleyicilerle bilgi ve görüş paylaşımında bulunacak. Alüminyum sektörü ve alüminyum ürünleri ile ilgili bilimsel, teknolojik ve ticari görüşlerin birinci ağızdan paylaşılacağı sempozyumun fuar ile eşzamanlı ve aynı mekânda yapılması da ziyaretçilerin bu eşsiz öğrenim fırsatından yararlanmasına olanak sağlayacak. Sempozyum, alüminyum sanayi sektörünü akademik dünya ile aynı platformda buluşturarak, alüminyum sektörünü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi, yeni gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi, Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için bir vizyon oluşturmayı amaçlıyor.

 

Ziyaretçi çalışmaları kapsamında Alım  Heyetleri oluşturuldu…

Yurtdışı tanıtım faaliyetleri ve uluslararası ziyaretçi profilinin arttırılması amacıyla, Ekonomi Bakanlığı’nın yurt dışı Alım Heyetleri programı kapsamında verdiği destek ile alüminyum sektörünün hedeflediği Avusturya, Almanya, Bosna Hersek, BAE, Cezayir, Fas, Hollanda, Irak, İran, İsrail, Karadağ, Lübnan, Libya, Makedonya, Mısır, Umman, Ukrayna, Ürdün, Rusya ve Sırbistan’ı içeren 20 ülkeden sektörel ziyaretçileri içeren alım heyetleri oluşturuldu. Programa dahil olan delegelerin talepleri doğrultusunda fuar süresince, katılımcı firmalar ve ziyaretçiler arasında İMMİB’in koordinatörlüğü altında ikili görüşmeler de düzenlenecek.

 

HM Ankiros Fuarcılık’tan uluslararası ziyaretçilere destek!

Aluexpo 2013’ün organizatörü Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. fuarın uluslararası piyasada görünürlüğünü arttırmak amacıyla, yurtdışı ziyaretçi çalışmalarına ağırlık vermekte; programa dâhil olan ziyaretçilerin konaklama giderlerini kendi bütçesinden karşılayarak fuarı ziyaret etmelerini amaçlıyor.

 

Ücretsiz otobüs tahsisi…

Aluexpo Fuarı’nın gelişiminde büyük önem arz eden ziyaretçilerin memnuniyetini sağlama anlayışı ile bölgesel ziyaretçi çalışmaları kapsamında, ülkemizdeki birçok ilden Organize Sanayi Bölgeleri ile alüminyum üretiminin yoğun olduğu bölgelerden, fuarı ziyaret etmek isteyenler için ücretsiz otobüsler tahsis edildi.

 

Fuara ulaşım ve ziyaret saatleri

Dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından gelecek ziyaretçiler için fuara giriş; ücretsiz olup, sadece davetiye ile mümkündür. Alüminyum sektörü ile doğrudan ilgisi olan ziyaretçilere fuar alanı girişinde davetiye temin edilecektir. Aluexpo 2013  fuarı aşağıda belirtilen gün ve saatlerde ziyaret edilebilir.

 

3 Ekim                    10.00 – 18.30

4-5 Ekim                                10.00 – 18.30

6 Ekim                    10.00 – 17.30

 

Açılış töreni 3 Ekim 2013 Perşembe günü saat 11.00’de İstanbul Fuar Merkezi ana fuaye alanında gerçekleştirilecektir. Fuar alanının İstanbul Atatürk Havalimanı’na yakın olması dolayısıyla, yurt dışından veya şehir dışından uçak ile gelen ziyaretçi ve katılımcılar, İstanbul Fuar Merkezi’ne kısa bir sürede varabilecekleri gibi; metro hattını kullanarak da kolayca ulaşabilirler. Aynı zamanda fuar süresince fuar alanına aşağıda belirtilen noktalardan ücretsiz servisler de sağlanacaktır.

 

Atatürk Havalimanı İç Hatlar Geliş

Kalkış: 10:00 – 10:30 – 11:00 – 11:30

Dönüş: 16:00 – 17:00 – 17:30 – 18:00

Bakırköy Deniz Otobüsü İskelesi

Kalkış: 09:30 – 10:15

Dönüş: 17:30 – 18:30

Dünya Ticaret Merkezi Metro Durağı

09:00 – 19:00 saatleri arasında 20 dakika ara ile ring seferleri düzenlenecektir.

 

 

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler & Fuarlar

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında en büyük üreticileri bir araya getiriyor. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve PAGEV iş birliği ile 1-4 Aralık tarihlerinde İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar, 120 bin metrekarelik alanda Avusturya, Belçika, Brezilya, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Hindistan, İsrail, İtalya, Japonya, Malezya, Hollanda, Kore, Rusya, İspanya, Tayvan, İngiltere ve Suudi Arabistan’dan 700’ün üzerinde katılımcı firmayı ile 60 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamak için gün sayıyor. Fuarın katılımcılarına sunduğu dijital çözümlerle ticari iş birlikleri fuar tarihi öncesinde başlayacak ve fuar sonrasında da devam edecek. Fuar Türk plastik sektörü için verimli iş birliklerine sahne olacak.

Bir önceki fuarda Amerika, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya bölgesinden 7 bin 801 yurt içinden 44 bin 560, toplam 52 bin 361 ziyaretçi ve 48 ülkeden alım heyeti ağırlandı. İhracat faaliyetlerini artırmaya odaklanan sektör temsilcileri için yurt dışından alım heyeti çalışmaları bu yılki fuar için de kesintisiz sürüyor. Fuara 60 binin üzerinde nitelikli ziyaretçi bekleniyor.

En yeni teknolojiler ve ürünler sergilenecek

Plastik makinelerinden makine yan ve ara sanayi ürünlerine, ham madde ve kimyasallardan ısı kontrol cihazlarına kadar plastiğin alanına giren en yeni ürün ve teknolojilerin sergileneceği fuar, yüksek katılımcı sayısı ile 1-4 Aralık 2021 tarihlerinde uluslararası düzeyde çok önemli gelişmelere sahne olacak. Fuara 30 yıldır katılan Kontel Elektronik A.Ş., Almak Ateş Makine San. Ve Tic. A.Ş ve Enformak Plastik Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. firmalarına plaket verilecek. Fuarı ziyaret etmek isteyenler, 30 Kasım tarihine kadar web sitesi üzerinden ücretsiz fuar davetiyesi oluşturabilecek. Fuar, 4 Aralık Cumartesi günü 18.00’e kadar ziyaret edilebilecek.

Plastik endüstrisi yeni nesil fuarcılık deneyimi ile tanışacak

Tüyap’ın geliştirdiği dijital çözümlerle katılımcı firmalar ve ziyaretçiler online iş ağı platformu Business Connect Programı üzerinden dijital ortamda bir araya gelecek. Bu program sayesinde fuardan önce, fuar sırasında ve fuardan sonra online çözümler ile katılımcılar ve ziyaretçiler kesintisiz buluşacak. Business Connect Programı sayesinde fuar başlamadan önce katılımcı ve ziyaretçiler birbirlerinin online profillerini görüntüleyebilecek, dijital platformda yapacakları toplantılar için istek gönderebilecek, ilgilendikleri ürünleri ve hizmetleri kolayca filtreleyip doğru ürüne ve kişiye ulaşabilecekler. Fuar öncesinde planladıkları toplantıları ister uygulama üzerinden dijital olarak isterlerse yüz yüze fuar esnasında yapabilecekler. Katılımcılar fuar sonrasında da kayıt yaptırmış ziyaretçileri inceleyebilecek, mesajlaşabilecek ve bu platform üzerinden potansiyel müşteriler ile ticarete devam edilebilecek.

Görüşmeler fuar öncesinde başladı

Katılımcılar, Tüyap tarafından geliştirilen Business Connect Programı üzerinden fuar öncesinde 15-30 Kasım tarihleri arasında arama ve filtreleme yaparak uygun iş bağlantılarını bulabilecek, talep gönderebilecek, mesajlaşabilecek ve toplantı planı yapabilecekler. Fuar sırasında yapacakları verimli iş görüşmeleri için altyapı oluşturma şansı elde edecek. 1-4 Aralık tarihleri arasında eşleşen katılımcı ve ziyaretçiler, Business Connect Programı üzerinden online veya yüz yüze toplantı yapabilecekler.

Fuarlar sonrasında da etkileşim sürecek

Tüyap, benimsediği yeni nesil fuarcılık anlayışıyla fuar sürelerini de uzattı. Katılımcılar fuar sonrasında 6-17 Aralık tarihleri arasında da görüşmelerini online olarak sürdürebilecek.

Güvenli fuar ortamı

Düzenlediği fuarlar aracılığıyla savunmadan ambalaja, tarımdan inşaat sektörüne kadar çok sayıda sektörün gelişimine yön veren Tüyap, her fuarda uyguladığı COVID-19 tedbirlerini Plast Eurasia buluşmasında da titizlikle uygulayacak. Türk Standartları Enstitüsü COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk fuar merkezi olarak aldığı tedbirlerle katılımcı ve ziyaretçilerine güvenli fuar ortamı yaratacak.

Haberin Devamı

ENERJI

Türkiye Enerji Zirvesine geri sayım başladı

Yayın tarihi

-

Yazar:

Türkiye enerji piyasasının en kapsamlı ve en geniş katılımlı zirvesi olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi, bu yıl doğalgaz arama ve üretim yatırımları, elektrikli araçların geleceği, elektrik üretiminde dijitalleşme ve dağıtım gibi herkesi ilgilendiren önemli konularda oturumlara sahne olacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde, Bakan Fatih Dönmez’in katılımıyla 21-23 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek zirve, bu yıl ISTRADE Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi ile birlikte düzenlenecek. 

Türkiye Enerji Piyasasının ‘En Büyük Aile Buluşması’ Türkiye Enerji Zirvesi için geri sayım başladı. Bu yıl 11’incisi düzenlenen zirve, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla 21-23 Kasım tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Otel’de gerçekleşecek. Zirvenin bu yıl ki oturumlarında, doğalgaz arama ve üretim yatırımları, elektrikli araçların geleceği, elektrik üretiminde dijitalleşme ve dağıtım gibi kamuoyunu ilgilendiren önemli başlıklar ele alınacak.

BAKAN DÖNMEZ ZİRVEYE ATIFTA BULUNMUŞTU 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dünyada enerji piyasalarının dar bir boğazdan geçtiğini vurgulayarak, Avrupa’da enerji krizinin yaşandığı bu dönemde, Türkiye’nin bölge ülkelerine kıyasla arz ve tedarik konusunda iyi bir noktada. Bu sene 11’inci Enerji Zirvesi’ni yine Antalya’da yapacağız. Zirvede, Türkiye ve küresel enerji piyasalarındaki son gelişmeler, Akdeniz ve Orta Doğu’da yaşanan ve enerji piyasalarını etkileyen konular gündemde olacak” ifadelerini kullanmıştı.

ENERJİDE KAMUOYUNU İLGİLENDİREN BAŞLIKLAR KONUŞULACAK 

11 yıldır enerji sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren zirve, bu yıl pandemi sonrası gerçekleşen ilk buluşma olarak da önem taşıyor. Enerji piyasalarının yanı sıra, geleceğinin de masaya yatırılacağı zirvede, kamuoyunu ilgilendiren doğalgaz arama ve üretim yatırımları, elektrikli araçların geleceği, elektrik üretiminde dijitalleşme ve dağıtım, tüketici forumu gibi başlıklar yer alacak. 11. Türkiye Enerji Zirvesi programında bu yıl; “Türkiye Elektrik Piyasasında Üretim, Ticaret ve Dağıtım,  TÜSİAD Özel Oturumu, Yeşil Mutabakatın Etkileri, Türkiye Akaryakıt Piyasası, Türkiye LPG Piyasası, Biyodizel Sanayi Derneği Özel Oturumu, Elektrik Depolama, Dağıtık Üretim ve Dijitalleşme, Kömürden Elektrik Üretimi ve Kömür Piyasaları, Türkiye Doğalgaz Piyasası, TEHAD Özel Oturumu: Elektrikli Araçlar, Gelecek Trendleri, Düzenleyici Perspektif, Enerji Yatırım Finansmanında Yeni Modeller ve Beklentiler, ETD Istanbul Traders Meeting, MEDREG Özel Oturumu, Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Yatırımları, SHURA Özel Oturumu,  Karbon Piyasaları, IREC, YEK-G, Türkiye’de Arama-Üretim Yatırımları: Sakarya Gaz Sahasının Geliştirilmesi ve Karada Devam Eden Faaliyetler, Tüketici Forumu” oturumları gerçekleşecek.

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

Artkim Fuarcılık 25-27 Kasım’da dünya kimya sektörünü İstanbul’da bir araya getiriyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Düzenlediği fuarlarla kimya sektörüne uzun yıllardır yön veren Artkim Fuarcılık, aynı anda altı farklı fuara ev sahipliği yapacak. Artkim Fuarcılık 25-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleyeceği; PaintExpo Eurasia, Surtech Eurasia, Putech Eurasia, Eurasian Composites Show, Foam Eurasia, Adhesive &Bonding Eurasia fuarlarıyla kimya sektörünün devlerini İstanbul’da ağırlayacak. Otomotivden beyaz eşyaya, havacılıktan inşaata, mobilyadan ayakkabıya kadar birçok sektörü yakından ilgilendiren, kimya sektörünün kalbinin atacağı fuarlarda düzenlenecek konferans, panel ve workshoplarla da sektörün trendleri, sorunları ve geleceği masaya yatırılacak/profesyonellerle paylaşılacak. 

Kimya sektörüne hizmet vermek amacıyla yola çıkan Artkim Group’un fuarcılık alanında faaliyet gösteren şirketi Artkim Fuarcılık, 25-27 Kasım tarihleri arasında aynı anda gerçekleştireceği altı fuar ile dünya kimya sektörünü İstanbul’a taşıyacak. Kurulduğu ilk yıldan bugüne kadar kimya sektörüne on üç ihtisas fuarı kazandıran Artkim Fuarcılık, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleyeceği 7. Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı Putech Eurasia 2021, 5. Uluslararası Kompozit Hammaddeleri, Yarı Mamülleri, Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Eurasian Composites Show 2021, Teknik Köpük Endüstrisi ve Teknolojileri Fuarı Foam Eurasia, Yapıştırıcılar ve Yapıştırma Teknolojileri Fuarı Adhesive &Bonding Eurasia, 6. Uluslararası Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı PaintExpo Eurasia, 5. Uluslararası Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı Surtech Eurasia fuarlarında sektör profesyonellerini bir araya getirecek. Birçok yeni teknolojinin, ürün ve ilklerin tanıtılacağı fuarlara ev sahipliği yapacak Artkim Fuarcılık, kimya sektöründen 200’ün üzerinde firmanın katılacağı ve üç gün sürecek etkinliklerde 10 bin ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor. 

Fuarlar konferans, panel ve workshoplarla sektör zirvesine dönüşecek

Fuarlarda, sektörün ulusal ve uluslararası önemli temsilcilerinin yanı sıra bürokratların da konuşmacı olarak katılacağı konferans, panel ve workshoplar da düzenlenecek. Sektör profesyonellerinin deneyimlerini katılımcılarla paylaşacağı konferans, panel ve workshoplar, gelecek beklentileri ve sektör sorunlarının da masaya yatırılacağı sektör zirvesine dönüşecek. 

Sektörün büyümesine ön ayak oluyor

Gerçekleştirilecek fuarlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Artkim Fuarcılık Genel Müdürü Cengiz Yaman, “Şirket olarak bugüne kadar düzenlediğimiz fuarlarda birçok ilki gerçekleştirdik. Kimya sektörüne kazandırdığımız on üç fuarla sektörün gelişimine ve ülke ekonomisine katkılarımızı sunduk, sektör için katma değer olduk. Yüzlerce B2B iş birliğine ev sahipliği yaptık. Bu yıl aynı anda gerçekleştireceğimiz altı fuar ile yine sektörün gelişimine ön ayak olacağız ve ülkemizin ticaret hacmine katkılarımızı sunacağız. 200’ün üzerinde firmayı ağırlayacağımız fuarlarımız ile sektörün büyümesine katkı sağlamayı hedefliyoruz “.

Foam Eurasia ve Adhesive & Bonding Eurasia bu yıl ilk kez düzenlenecek

Türkiye’de alanında ilk olacak Teknik Köpük Endüstrisi ve Teknolojileri Fuarı Foam Eurasia ve Yapıştırıcılar ve Yapıştırma Teknolojileri Fuarı Adhesive & Bonding Eurasia bu yıl ilk kez düzenlenecek. Türkiye ve MENA bölgesinin en önemli ihtisas ticari fuarı Foam Eurasia’da; otomotiv, mobilya, inşaat, yatak, spor, eğlence, ambalaj, medikal sektörlerinin teknik köpük sektöründeki en son gelişmeleri sergilenecek. Adhesives & Bonding Eurasia’da ise beyaz eşya, elektronik, savunma, havacılık ve enerji sektörlerinde önemli bir yer edinen yapıştırıcılar sektörünün ilkleri ve en son üretim tekniklerine yer verilecek. 

Endüstriyel kaplama ve yüzey işlem teknolojileri sergilenecek 

Bölgenin alanında lider organizasyonlarından 6. Uluslararası Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı PaintExpo Eurasia ve 5. Uluslararası Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı Surtech Eurasia’da kimya sanayisinin en önemli uygulama alanlarında başı çeken ve endüstriyel üretimin en önemli basamaklarından olan kaplama ve yüzey işlem teknolojilerine dair son yenilikler sektör profesyonelleriyle buluşacak. Sektördeki tüm gelişmeler, en yenilikçi ürün, hizmet ve çözümlerini sergilemek üzere kaplama ve yüzey işlem sektörlerinin lider firmaları PaintExpo Eurasia ve Surtech Eurasia fuarlarında bir araya gelecek. Yüzey işlem ve galvaniz kimyasalları, ekipmanları, mekanik terbiye, elektro kaplama, sıvı ve toz boya, boyama ekipmanları ve sistemleri, boyama uygulamaları ve boya tabancaları, konveyör sistemleri ve yüzey temizleme ürün ve hizmetleri üç gün boyunca fuarlar kapsamında sergilenecek.

2021 yılında fiziki ve sanal fuar olarak gerçekleştirilecek 

Dünyanın en büyük ikinci poliüretan sanayi fuarı olan ve bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı Putech Eurasia 2021’de poliüretan sektörünün tüm bileşenleri tanıtılacak. 5. Uluslararası Kompozit Hammaddeleri, Yarı Mamülleri, Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Eurasian Composites Show 2021’de ise elyaflar, takviyeler, hammaddeler ve kimyasallar, reçineler ara ürünler, yeni teknolojilerindeki yenilikler katılımcılarla paylaşılacak. 2021 yılında birçok yeniliği bünyesine kazandıracak Putech Eurasia ve Eurasian Composites Show fuarları ile eş zamanlı açılacak sanal fuar platformu, üç ay boyunca erişime açık kalacak. Sanal fuar, katılımcı firmalar ve ziyaretçiler için uzun süreli iletişim imkanı sunacak.

Konferans, panel ve workshoplar canlı yayınlanacak

Yurt içi ve yurt dışından gelecek sektör profesyonellerini global platformda ağırlayacak, sektör ürünlerinin kalitesi ve rekabetçiliğinin ön plana çıkarılacağı fuarlar, katılımcılara yüz yüze görüşmelerle yeni çözüm ve teknolojilerini tanıtma fırsatı yaratacak. Sektör liderlerinin üretim hedeflerini artırma, tedarik zincirlerini geliştirmeleri için yeni alanlar da açacak fuarlar sırasında düzenlenecek paneller, kimya sektörünün tek yayın platformu Turkchem TV Youtube kanalından canlı yayınlanacak. 

 

Haberin Devamı

Trendler