Connect with us

Etkinlikler & Fuarlar

WIN Automation iş bağlantıları için cazibe merkezi

Yayın tarihi

-

Bu yıl 21’incisi düzenlenen WIN Automation fuarı, sektörün karar vericilerini 19-22 Mart 2014 tarihleri arasında yeni iş bağlantıları kurmak için Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturdu. Toplam 23 farklı ülkeden gelen katılımcılar son trendlerini ziyaretçilere sergileme fırsatı yakaladılar. Otomasyon, Hydraulic & Pneumatic, Electrotech ve Materials Handling sektörlerini tek çatı altında buluşturan fuar bu yıl İtalya’ya, “Avrasya İş Ortağı” olarak ev sahipliği yaptı.

mm

İtalyan Büyükelçisi Sayın Gianpaolo Scarante’nin onurlandırdığı fuar açılışında fuar hakkındaki yorumlarını şu şekilde dile getirdi: “Otomasyon, Hidrolik ve Pnömatik ile Malzeme Taşımacılığı konularına odaklanan, Avrasya’daki önde gelen endüstriyel etkinlik olan WIN Eurasia Automation’da çok sayıda İtalyan firmasının bulunması ve İtalya’nın bu yılki fuar için “Avrasya İş Ortağı” olarak seçilmiş olması, Türk ve Avrupa-Asya pazarlarının İtalya için ne kadar önemli olduğunu göstermektedir… İtalya ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişki son derece güçlüdür. 2013’te karşılıklı ticaretimiz yaklaşık 20 milyar dolardı, bu durum İtalya’yı Türkiye’nin dördüncü en büyük ticari ortağı haline getirmiştir; ayrıca, Türkiye’deki İtalyan şirketlerinin sayısı rekor bir seviye olarak 1.100’e ulaşmıştır”.

Hannover Messe Bileşim Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları paylaştı: “Katılımcılarımızdan verimli işbirlikleri hakkında olumlu geribildirimler aldık. Katılımcılarımız son derece memnun kaldılar ve salonlar ziyaretçilerle tamamen doluydu. WIN Automation, Avrasya bölgesindeki ilgili sektörlerin yeni ürünleri ve gelişmeleri hakkında bilgi edinebileceğiniz 1 numaralı buluşma noktasıdır. Ticari Fuar, endüstrinin merkezi durumundadır; fuarlarımız dünya çapında giderek daha fazla ilgi görmektedir. Bu yıl, fuara katma değer sağlayan konular ön plana çıktı. Uzun bir aradan sonra Bulgaristan ve Çin ulusal pavilyonlarıyla tekrar fuara katıldı; ABD ise ilk kez fuara katılım gerçekleştirdi. Bunlara ek olarak, Promos (Milan Ticaret Odasi Özel Ajansı) tarafından desteklenen “Avrasya İş Ortağı” etkinliği kapsamında, 30 İtalyan firması yeni iş bağlantı kurma fırsatı yakaladı. WIN Automation fuarı, üniversitelilerin araştırmalarını ve yeni projelerini endüstriye tanıtmaları ve yeni sponsorlar bulmaları amacıyla önemli imkanlar sağladı.”

WIN Automation fuarı ulusal ve uluslararası delegasyonların buluşma platformu olduğunu bir kez daha kanıtladı. T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle bu yıl Arnavutluk, Cezayir, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Ürdün, Sırbistan, Tunus, Özbekistan ve Yemen’den satın alma delegasyonlarını fuarı ziyaret etti. Anadolu satın almacı programları kapsamnda Türkiye’de endüstriyelleşen şehirlerin fuara katılımı bu yıl toplam 38 şehre çıktı.

Sanayinin nabzını tutan WIN Automation fuarı, başta T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, TOBB, OAİB, KOSGEB, ZVEI ve VDMA olmak üzere 25’i yabancı 86 kuruluş tarafından desteklenmektedir.

Otomasyon fuarından yüksek memnuniyet

Gıda, kimya, petrokimya, çimento, tekstil, seramik, kağıt, petrol, gaz, savunma, demir-çelik, ilaç, otomotiv, cam, enerji, su ve atık su arıtma gibi makina sanayiine yönelik mühendislik hizmetleri veren endüstriyel otomasyon ise, bu sektörlerin rekabet edilebilirliğini ve verimliliğini artırarak kaliteyi yükselten en önemli itici güçlerden birini oluşturuyor. 1,2,3,4, ve 10’uncu holde gerçekleşen Otomasyon fuarı sektörün lider firmalarının yanı sıra A.B.D., Güney Kore, Almanya, İtalya ve Japonya’yı  ülke pavilyonları olarak tek çatı altında buluşturdu.

Cosberg Automazioni E Sistemi Per L’assemblaggio (Cosberg Otomasyon ve Montaj Sistemleri) Pazarlama Müdürü Monica Teli şunları paylaştı: “Fuar ile ilgili izlenimim, ilk iki gün biraz yavaş başladığı fakat son iki gün ziyaretçi kalitesi konusunda tamamıyla memnun olduğumuzdur. WIN Otomasyon’a 3. Kez katılmaktayız. Kurduğumuz bağlantıların çoğu yeniydi ve bu durum pazara yönelik yeni fırsatların oluşmasını sağlayabilir. WIN fuarlarına katılmayı sürdüreceğiz. Bu derece başarılı bir fuarda emeği geçen organizatörlere teşekkür ediyorum.”

Iwona Bochenska, Chicago Ticaret ve Yatırım Ofisi, Yüksek Uluslararası Ticaret Uzmanı fuar ile ilgili görüşlerini bildirdi : “Illinois – Ticaret ve Yatırım Ofisi (Office of Trade and Investment) adına, İstanbul’daki WIN Otomasyon Fuarı 2014’te harika iş çıkardıkları için Hannover Fuarları Türkiye’ye teşekkür etmek istiyorum. USA Illinois pavilyon alanından ve profesyonel stand tasarımından çok memnunuz. Illinois şirketlerimizi tanıtmak ve sağlam iş ilişkileri kurmak için iyi bir ortam sağladı. Hannover Fuarları Türkiye, kendimizi çok özel hissetmemizi sağladı ve takımınızdan gördüğümüz yüksek ilgiyi takdir ediyoruz. Bu imkan, WIN Otomasyon 2014’te katılımcılar olarak amaçlarımıza ulaşmamızda bize yardımcı oldu. İşbirliğimizi sürdürmeyi ve gelecekte WIN’de başarılı olmayı dört gözle bekliyoruz.”

ZVEI Services GmbH ticaret fuarları takım lideri Dr. Martin Uhlendorf  şunları paylaştı: “Alman pavilyonunda yer alan 26 firmnın tamamı WIN World of Industry’nin sonuçlarından son derece memnun. Önceki yıla göre ilk gün daha az sayıda ziyaretçi fuar alanındaydı; fakat daha sonra ziyaretçilerin sayısı giderek arttı. Alman katılımcılar, fuarın ardından iyi bir iş bağlantıları kuracaklarını düşünüyor.”

Electrotech fuarı 3 uluslararası pavilyonu ağırladı

WIN Fuarları’nın ikinci büyük alanına sahip olan Electrotech fuarı yaklaşık 9000 metre karenin üzerinde elektrikle ilgili tüm alt dalları kapsayan ürünleri ziyaretçilerin beklentilerini tam anlamıyla karşıladı. Dünya’dan gelen şirketlerin yanı sıra Güney Kore, Bulgaristan, Çin ülke pavilyonlarıyla katılarak sektörün son trendlerini sergilediler.

BSME (Bulgaristan Küçük ve Orta Ölçekli Girişimleri Destekleme Ajansı) Uluslararası İşbirliği Departmanı’ndan Mirella Tasseva şunları paylaştı: “BSME’nin desteğiyle 7 Bulgar firması katılımda bulundu. Her bir stand 5 ile 40 arasında iş bağlantısı oluşturmayı başardı; çoğu firma katılımlarının sonucu olarak kurdukları iş bağlantılarından daha fazlasını bekliyor. Bulgaristan pavilyonundaki bazı katılımcıların iş yaptığı distribütörler var ve pazarda yeni distribütörlerle bağlantı kurmayı umuyorlar. Bulgaristan ulusal pavilyonunda memnuniyet düzeyi çok yüksekti.”

Materials Handling fuarı İstifleme sektöründeki yenilikleri sundu

 

Sanayi toplumunun artan ihtiyaçları taşıma, istifleme ve depolama alanlarındaki çözüm ihtiyacını günümüzde artırmaktadır. Sektörün 2023 yılına kadar 2 Milyar USD’lik pazar hedefine ulaşması bekleniyor, 2014 yılı için ise ihracat hedefi 400 Milyon USD civarındadır. 5’inci ve 6’ıncı salonlarda düzenlenen Materials Handling fuarı, önceki seneye göre kıyasla firmalar  %15 daha fazla katılım gösterdi. Katılımcılar forklift, transpalet gibi bir çok fabrika içi taşıma çözümleri sunan ürünlerini sergilediler.

 

ISDER (İstif Makinaları Distribütörleri İmalatçıları Derneği) Genel Sekreteri Faruk Aksoy, fuara katılmaktan son derece memnun olduğunu söyledi ve şöyle devam etti:”  WIN fuarı bizim de ISDER olarak çeşitli sektörler ve depo raf sistemleri, forklift, konveyor ve personel yükseltici platform gibi farkli ürün gamlarından üyelerimiz ile katılmış oldugu ve desteklediği önemli fuarlardan birisidir. Bu sene 21 firma ile katılım gerçekleştirdik.Fuardan genel olarak üyelerimiz  memnun olduğunu belirtebiliriz. Bu da bizim için bir gurur kaynağı diyebiliriz. WIN fuarlarına katılımız dernek olarak artarak devam edeceğine inanıyoruz…”

 

Hidrolik Pnömatik fuarında başarılı iş bağlantıları kuruldu

 

Hidrolik Pnömatik sektörü mühendisler için çok önemli araçlardır ve ürün yelpazeleri, dişçilikten otomotive; ağır hizmet ekipmanlarından yarı iletken üretimine kadar tüm sektörlerde devamlı gelişmektedir. Hidrolik-Pnömatik sektörü, imalat sanayisindeki hızlı gelişme ile birlikte özellikle son 10 yıldır ciddi bir yükseliş gösteriyor. Tahminlere göre 400 milyon Euro civarında büyüklüğe sahip olan sektör, önümüzdeki dönemde de imalat sanayisindeki gelişmelerle büyümesini sürdürecek. Hidrolik ve Pnömatik fuarı 12. salonun tamamını kapsayan bir çok üretici firmaya ev sahpliği yaptı, Çin ve İtalya ise ülke pavilyonlarıyla katılım gösterdi.

 

Liu Bo CCPIT (Çin Konseyi Uluslararası Ticaret Makina Tanıtımı Alt Konseyi) Program Direktörü fuar ile ilgili görüşlerini belirtti: “yaklaşık 200 şirket ile yeni iş bağlantıları kurduk; bizim için son derece başarılı bir fuardı. Gerek ziyaretçi gerek katılımcı oldukça profesyoneldi. Fuardan memnun kaldık ve seneye tekrar katılmayı düşünüyoruz. Organizatörlere teşkkürlerimizi sunmak istiyoruz ve başarılarınızın devamını diliyoruz.”

 

Endüstriyel Etkinlikler Zirvesi bilgi alış verişi için mükemmel platform sundu

 

Endüstriyel Etkinlikler Zirvesi kapsamında bu yıl 4’üncü Robotics & Automation Sempozyumu ENOSAD işbirliği ile düzenlendi. Fuarın üçüncü günü düzenlenen sempozyumda konuşmacı olarak katılan uluslararası firmalar ise Strohtmann Machines & Handling, Püschel, Isra Vision, DE-STA-CO, SPINEA, FESTO, Leuze Electronic, Grenzebach, E3TAM’dı. Ulusal etkinlikler kapsamında ise toplam 38 çözüm gösterileri ve 14 kurumsal etkinlikler düzenlendi.

 

WIN fuarı kapılarını başarıyla kapadı. Toplam net 30.684 metre kare alanda 1950 katılımcı ürünlerini sergiledi. Fuar Türkiye’den ve dünyadan 77.204 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler & Fuarlar

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında en büyük üreticileri bir araya getiriyor. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve PAGEV iş birliği ile 1-4 Aralık tarihlerinde İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar, 120 bin metrekarelik alanda Avusturya, Belçika, Brezilya, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Hindistan, İsrail, İtalya, Japonya, Malezya, Hollanda, Kore, Rusya, İspanya, Tayvan, İngiltere ve Suudi Arabistan’dan 700’ün üzerinde katılımcı firmayı ile 60 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamak için gün sayıyor. Fuarın katılımcılarına sunduğu dijital çözümlerle ticari iş birlikleri fuar tarihi öncesinde başlayacak ve fuar sonrasında da devam edecek. Fuar Türk plastik sektörü için verimli iş birliklerine sahne olacak.

Bir önceki fuarda Amerika, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya bölgesinden 7 bin 801 yurt içinden 44 bin 560, toplam 52 bin 361 ziyaretçi ve 48 ülkeden alım heyeti ağırlandı. İhracat faaliyetlerini artırmaya odaklanan sektör temsilcileri için yurt dışından alım heyeti çalışmaları bu yılki fuar için de kesintisiz sürüyor. Fuara 60 binin üzerinde nitelikli ziyaretçi bekleniyor.

En yeni teknolojiler ve ürünler sergilenecek

Plastik makinelerinden makine yan ve ara sanayi ürünlerine, ham madde ve kimyasallardan ısı kontrol cihazlarına kadar plastiğin alanına giren en yeni ürün ve teknolojilerin sergileneceği fuar, yüksek katılımcı sayısı ile 1-4 Aralık 2021 tarihlerinde uluslararası düzeyde çok önemli gelişmelere sahne olacak. Fuara 30 yıldır katılan Kontel Elektronik A.Ş., Almak Ateş Makine San. Ve Tic. A.Ş ve Enformak Plastik Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. firmalarına plaket verilecek. Fuarı ziyaret etmek isteyenler, 30 Kasım tarihine kadar web sitesi üzerinden ücretsiz fuar davetiyesi oluşturabilecek. Fuar, 4 Aralık Cumartesi günü 18.00’e kadar ziyaret edilebilecek.

Plastik endüstrisi yeni nesil fuarcılık deneyimi ile tanışacak

Tüyap’ın geliştirdiği dijital çözümlerle katılımcı firmalar ve ziyaretçiler online iş ağı platformu Business Connect Programı üzerinden dijital ortamda bir araya gelecek. Bu program sayesinde fuardan önce, fuar sırasında ve fuardan sonra online çözümler ile katılımcılar ve ziyaretçiler kesintisiz buluşacak. Business Connect Programı sayesinde fuar başlamadan önce katılımcı ve ziyaretçiler birbirlerinin online profillerini görüntüleyebilecek, dijital platformda yapacakları toplantılar için istek gönderebilecek, ilgilendikleri ürünleri ve hizmetleri kolayca filtreleyip doğru ürüne ve kişiye ulaşabilecekler. Fuar öncesinde planladıkları toplantıları ister uygulama üzerinden dijital olarak isterlerse yüz yüze fuar esnasında yapabilecekler. Katılımcılar fuar sonrasında da kayıt yaptırmış ziyaretçileri inceleyebilecek, mesajlaşabilecek ve bu platform üzerinden potansiyel müşteriler ile ticarete devam edilebilecek.

Görüşmeler fuar öncesinde başladı

Katılımcılar, Tüyap tarafından geliştirilen Business Connect Programı üzerinden fuar öncesinde 15-30 Kasım tarihleri arasında arama ve filtreleme yaparak uygun iş bağlantılarını bulabilecek, talep gönderebilecek, mesajlaşabilecek ve toplantı planı yapabilecekler. Fuar sırasında yapacakları verimli iş görüşmeleri için altyapı oluşturma şansı elde edecek. 1-4 Aralık tarihleri arasında eşleşen katılımcı ve ziyaretçiler, Business Connect Programı üzerinden online veya yüz yüze toplantı yapabilecekler.

Fuarlar sonrasında da etkileşim sürecek

Tüyap, benimsediği yeni nesil fuarcılık anlayışıyla fuar sürelerini de uzattı. Katılımcılar fuar sonrasında 6-17 Aralık tarihleri arasında da görüşmelerini online olarak sürdürebilecek.

Güvenli fuar ortamı

Düzenlediği fuarlar aracılığıyla savunmadan ambalaja, tarımdan inşaat sektörüne kadar çok sayıda sektörün gelişimine yön veren Tüyap, her fuarda uyguladığı COVID-19 tedbirlerini Plast Eurasia buluşmasında da titizlikle uygulayacak. Türk Standartları Enstitüsü COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk fuar merkezi olarak aldığı tedbirlerle katılımcı ve ziyaretçilerine güvenli fuar ortamı yaratacak.

Haberin Devamı

ENERJI

Türkiye Enerji Zirvesine geri sayım başladı

Yayın tarihi

-

Yazar:

Türkiye enerji piyasasının en kapsamlı ve en geniş katılımlı zirvesi olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi, bu yıl doğalgaz arama ve üretim yatırımları, elektrikli araçların geleceği, elektrik üretiminde dijitalleşme ve dağıtım gibi herkesi ilgilendiren önemli konularda oturumlara sahne olacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde, Bakan Fatih Dönmez’in katılımıyla 21-23 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek zirve, bu yıl ISTRADE Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi ile birlikte düzenlenecek. 

Türkiye Enerji Piyasasının ‘En Büyük Aile Buluşması’ Türkiye Enerji Zirvesi için geri sayım başladı. Bu yıl 11’incisi düzenlenen zirve, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla 21-23 Kasım tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Otel’de gerçekleşecek. Zirvenin bu yıl ki oturumlarında, doğalgaz arama ve üretim yatırımları, elektrikli araçların geleceği, elektrik üretiminde dijitalleşme ve dağıtım gibi kamuoyunu ilgilendiren önemli başlıklar ele alınacak.

BAKAN DÖNMEZ ZİRVEYE ATIFTA BULUNMUŞTU 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dünyada enerji piyasalarının dar bir boğazdan geçtiğini vurgulayarak, Avrupa’da enerji krizinin yaşandığı bu dönemde, Türkiye’nin bölge ülkelerine kıyasla arz ve tedarik konusunda iyi bir noktada. Bu sene 11’inci Enerji Zirvesi’ni yine Antalya’da yapacağız. Zirvede, Türkiye ve küresel enerji piyasalarındaki son gelişmeler, Akdeniz ve Orta Doğu’da yaşanan ve enerji piyasalarını etkileyen konular gündemde olacak” ifadelerini kullanmıştı.

ENERJİDE KAMUOYUNU İLGİLENDİREN BAŞLIKLAR KONUŞULACAK 

11 yıldır enerji sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren zirve, bu yıl pandemi sonrası gerçekleşen ilk buluşma olarak da önem taşıyor. Enerji piyasalarının yanı sıra, geleceğinin de masaya yatırılacağı zirvede, kamuoyunu ilgilendiren doğalgaz arama ve üretim yatırımları, elektrikli araçların geleceği, elektrik üretiminde dijitalleşme ve dağıtım, tüketici forumu gibi başlıklar yer alacak. 11. Türkiye Enerji Zirvesi programında bu yıl; “Türkiye Elektrik Piyasasında Üretim, Ticaret ve Dağıtım,  TÜSİAD Özel Oturumu, Yeşil Mutabakatın Etkileri, Türkiye Akaryakıt Piyasası, Türkiye LPG Piyasası, Biyodizel Sanayi Derneği Özel Oturumu, Elektrik Depolama, Dağıtık Üretim ve Dijitalleşme, Kömürden Elektrik Üretimi ve Kömür Piyasaları, Türkiye Doğalgaz Piyasası, TEHAD Özel Oturumu: Elektrikli Araçlar, Gelecek Trendleri, Düzenleyici Perspektif, Enerji Yatırım Finansmanında Yeni Modeller ve Beklentiler, ETD Istanbul Traders Meeting, MEDREG Özel Oturumu, Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Yatırımları, SHURA Özel Oturumu,  Karbon Piyasaları, IREC, YEK-G, Türkiye’de Arama-Üretim Yatırımları: Sakarya Gaz Sahasının Geliştirilmesi ve Karada Devam Eden Faaliyetler, Tüketici Forumu” oturumları gerçekleşecek.

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

Artkim Fuarcılık 25-27 Kasım’da dünya kimya sektörünü İstanbul’da bir araya getiriyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Düzenlediği fuarlarla kimya sektörüne uzun yıllardır yön veren Artkim Fuarcılık, aynı anda altı farklı fuara ev sahipliği yapacak. Artkim Fuarcılık 25-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleyeceği; PaintExpo Eurasia, Surtech Eurasia, Putech Eurasia, Eurasian Composites Show, Foam Eurasia, Adhesive &Bonding Eurasia fuarlarıyla kimya sektörünün devlerini İstanbul’da ağırlayacak. Otomotivden beyaz eşyaya, havacılıktan inşaata, mobilyadan ayakkabıya kadar birçok sektörü yakından ilgilendiren, kimya sektörünün kalbinin atacağı fuarlarda düzenlenecek konferans, panel ve workshoplarla da sektörün trendleri, sorunları ve geleceği masaya yatırılacak/profesyonellerle paylaşılacak. 

Kimya sektörüne hizmet vermek amacıyla yola çıkan Artkim Group’un fuarcılık alanında faaliyet gösteren şirketi Artkim Fuarcılık, 25-27 Kasım tarihleri arasında aynı anda gerçekleştireceği altı fuar ile dünya kimya sektörünü İstanbul’a taşıyacak. Kurulduğu ilk yıldan bugüne kadar kimya sektörüne on üç ihtisas fuarı kazandıran Artkim Fuarcılık, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleyeceği 7. Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı Putech Eurasia 2021, 5. Uluslararası Kompozit Hammaddeleri, Yarı Mamülleri, Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Eurasian Composites Show 2021, Teknik Köpük Endüstrisi ve Teknolojileri Fuarı Foam Eurasia, Yapıştırıcılar ve Yapıştırma Teknolojileri Fuarı Adhesive &Bonding Eurasia, 6. Uluslararası Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı PaintExpo Eurasia, 5. Uluslararası Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı Surtech Eurasia fuarlarında sektör profesyonellerini bir araya getirecek. Birçok yeni teknolojinin, ürün ve ilklerin tanıtılacağı fuarlara ev sahipliği yapacak Artkim Fuarcılık, kimya sektöründen 200’ün üzerinde firmanın katılacağı ve üç gün sürecek etkinliklerde 10 bin ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor. 

Fuarlar konferans, panel ve workshoplarla sektör zirvesine dönüşecek

Fuarlarda, sektörün ulusal ve uluslararası önemli temsilcilerinin yanı sıra bürokratların da konuşmacı olarak katılacağı konferans, panel ve workshoplar da düzenlenecek. Sektör profesyonellerinin deneyimlerini katılımcılarla paylaşacağı konferans, panel ve workshoplar, gelecek beklentileri ve sektör sorunlarının da masaya yatırılacağı sektör zirvesine dönüşecek. 

Sektörün büyümesine ön ayak oluyor

Gerçekleştirilecek fuarlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Artkim Fuarcılık Genel Müdürü Cengiz Yaman, “Şirket olarak bugüne kadar düzenlediğimiz fuarlarda birçok ilki gerçekleştirdik. Kimya sektörüne kazandırdığımız on üç fuarla sektörün gelişimine ve ülke ekonomisine katkılarımızı sunduk, sektör için katma değer olduk. Yüzlerce B2B iş birliğine ev sahipliği yaptık. Bu yıl aynı anda gerçekleştireceğimiz altı fuar ile yine sektörün gelişimine ön ayak olacağız ve ülkemizin ticaret hacmine katkılarımızı sunacağız. 200’ün üzerinde firmayı ağırlayacağımız fuarlarımız ile sektörün büyümesine katkı sağlamayı hedefliyoruz “.

Foam Eurasia ve Adhesive & Bonding Eurasia bu yıl ilk kez düzenlenecek

Türkiye’de alanında ilk olacak Teknik Köpük Endüstrisi ve Teknolojileri Fuarı Foam Eurasia ve Yapıştırıcılar ve Yapıştırma Teknolojileri Fuarı Adhesive & Bonding Eurasia bu yıl ilk kez düzenlenecek. Türkiye ve MENA bölgesinin en önemli ihtisas ticari fuarı Foam Eurasia’da; otomotiv, mobilya, inşaat, yatak, spor, eğlence, ambalaj, medikal sektörlerinin teknik köpük sektöründeki en son gelişmeleri sergilenecek. Adhesives & Bonding Eurasia’da ise beyaz eşya, elektronik, savunma, havacılık ve enerji sektörlerinde önemli bir yer edinen yapıştırıcılar sektörünün ilkleri ve en son üretim tekniklerine yer verilecek. 

Endüstriyel kaplama ve yüzey işlem teknolojileri sergilenecek 

Bölgenin alanında lider organizasyonlarından 6. Uluslararası Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı PaintExpo Eurasia ve 5. Uluslararası Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı Surtech Eurasia’da kimya sanayisinin en önemli uygulama alanlarında başı çeken ve endüstriyel üretimin en önemli basamaklarından olan kaplama ve yüzey işlem teknolojilerine dair son yenilikler sektör profesyonelleriyle buluşacak. Sektördeki tüm gelişmeler, en yenilikçi ürün, hizmet ve çözümlerini sergilemek üzere kaplama ve yüzey işlem sektörlerinin lider firmaları PaintExpo Eurasia ve Surtech Eurasia fuarlarında bir araya gelecek. Yüzey işlem ve galvaniz kimyasalları, ekipmanları, mekanik terbiye, elektro kaplama, sıvı ve toz boya, boyama ekipmanları ve sistemleri, boyama uygulamaları ve boya tabancaları, konveyör sistemleri ve yüzey temizleme ürün ve hizmetleri üç gün boyunca fuarlar kapsamında sergilenecek.

2021 yılında fiziki ve sanal fuar olarak gerçekleştirilecek 

Dünyanın en büyük ikinci poliüretan sanayi fuarı olan ve bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı Putech Eurasia 2021’de poliüretan sektörünün tüm bileşenleri tanıtılacak. 5. Uluslararası Kompozit Hammaddeleri, Yarı Mamülleri, Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Eurasian Composites Show 2021’de ise elyaflar, takviyeler, hammaddeler ve kimyasallar, reçineler ara ürünler, yeni teknolojilerindeki yenilikler katılımcılarla paylaşılacak. 2021 yılında birçok yeniliği bünyesine kazandıracak Putech Eurasia ve Eurasian Composites Show fuarları ile eş zamanlı açılacak sanal fuar platformu, üç ay boyunca erişime açık kalacak. Sanal fuar, katılımcı firmalar ve ziyaretçiler için uzun süreli iletişim imkanı sunacak.

Konferans, panel ve workshoplar canlı yayınlanacak

Yurt içi ve yurt dışından gelecek sektör profesyonellerini global platformda ağırlayacak, sektör ürünlerinin kalitesi ve rekabetçiliğinin ön plana çıkarılacağı fuarlar, katılımcılara yüz yüze görüşmelerle yeni çözüm ve teknolojilerini tanıtma fırsatı yaratacak. Sektör liderlerinin üretim hedeflerini artırma, tedarik zincirlerini geliştirmeleri için yeni alanlar da açacak fuarlar sırasında düzenlenecek paneller, kimya sektörünün tek yayın platformu Turkchem TV Youtube kanalından canlı yayınlanacak. 

 

Haberin Devamı

Trendler