Connect with us

Elektronik

Senkron, IFSEC’te de güven veriyor!

Yayın tarihi

-

 

 

Elektronik güvenlik çözümlerinde faaliyetlerini 16 yıldır aralıksız yurtiçinde ve yurtdışında devam ettiren, dünya markaları ile çözüm ortaklığı yapan Senkron Güvenlik, Türkiye’nin ilk kez ev sahipliğini yapacağı IFSEC fuarına katılıyor.

 Senkron Guvenlik Cozumleri_logo

Türkiye’de banka sektörüne güvenlik çözümü sunarak, ilk olma özelliğine sahip olan Senkron’un geniş müşteri portföyünü finans kurumları, perakendecilik ve mağaza zincirleri, uluslararası firmalar, holdingler, konut ve yaşam alanları oluşturuyor.

 

Köklü geçmişiyle Türkiye’nin önde gelen elektronik güvenlik sistemleri entegratör firmaları arasında yer alan Senkron; 30 Eylül – 02 Ekim 2013 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan IFSEC fuarındaki standında, dünyanın en önemli markalarından olan çözüm ortakları, Cisco Systems, Honeywell, Nedap ve TeleEye’ı ağırlayacak.

 

Donanımlı mühendis kadrosuyla en son teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekle kalmayarak her projesinde farklılık yaratan Senkron, çözüm ortakları ile katılacağı fuarda; ürünlerini sektörden ve sektör dışından kullanıcılarla buluşturmanın mutluluğunu yaşayacak.

 

Türkiye’de sunduğu hizmet ve çözümlerini aynı zamanda yurtdışına taşıyarak koşulsuz müşteri memnuniyetine odaklı 7/24 kesintisiz hizmet kalitesi ile başarılı projelere imza atan Senkron, sektördeki deneyimi ve sahip olduğu çözüm ortaklarıyla ulusal ve uluslararası arenada edindiği güçlü yeriyle, güvenliği en üst düzeyde yaşamak ve son teknolojiden haberdar olmak isteyen ziyaretçilerini standına bekliyor.

 

Senkron_Bulent Cobanoglu_ Yonetim Kurulu Baskani_2_ 2013

Senkron Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çobanoğlu

Senkron Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çobanoğlu fuarla ilgili olarak;            “IFSEC Güvenlik Fuarının Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilmesi Türkiye’de güvenlik alanında önemli bir yol aldığımızı ve gelişmekte olan pazarda hem standartları yukarı çekmesini, hem de kaliteli ve güvenilir kurumların daha ön plana çıkmasına vesile olacağına inanıyorum.”

 

Sözlerine devam eden Çobanoğlu, “Türkiye’deki kurumsal şirketlerin, gelişen pazar paylarıyla birlikte çalışan sayısındaki artış, verimlilik ve verinin kontrolü,  kıymetli varlıklar ve can güvenliğinin öneminin vurgulandığı bu günlerde IFSEC Fuarında 16 yıllık deneyimimizle ve güçlü çözüm ortaklarımızla birlikte yeni teknolojileri katılımcı kurumlarla paylaşmak bizim için onur olacaktır” dedi.

 

Honeywell & Senkron ;

Senkron, 2008 yılı itibariyle Honeywell Integrated Security (HIS) ile Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna ve Kazakistan ülkelerinde yetkili “Gold Partner” ve 2012 yılından bu güne “Platinum Partner” ünvanı ile Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Moğolistan, Irak, Kuzey Irak, Afganistan ve BDT ülkelerinde yetkili partner olarak çalışmalarına devam etmektedir. Partnerlik kapsamı dahilinde Kartlı Geçiş (Prowatch, Win-Pak) ve Kapalı Devre TV Sistemleri projelendirme, tedarik, montaj ve satış sonrası teknik destek hizmetlerini sunmaktadır.

 

Cisco & Senkron ;

Senkron, Cisco ile imzalamış olduğu “Fiziksel Güvenlikte İleri Teknoloji İş Ortaklığı” kapsamında, Fiziksel Güvenlik ile Olay Yönetim ve Etkileşim Platformu ile Olay/Alarm Yönetimi ve Müdahalesi için oluşturulan yeni nesil çözüm ve hizmetleri sunmaktadır.

 

Nedap & Senkron ;

Geliştirdiği yazılımlarla, erişim denetimi, video gözetleme, izinsiz giriş algılama, biyometrik geçiş sistemleri ve kilitli dolap yönetimi gibi fonksiyonları tek bir tümleşik platformda birleştiren Nedap ile 2009 itibari ile iş ortaklığına gidilmiş ve o yıldan bu yana başarılı projelere imza atılmaya devam edilmektedir.

 

TeleEye & Senkron ;

1994 yılında kurulan Teleeye, gelişmiş sinyal işleme teknolojilerini kullanarak geliştirdiği yenilikçi ürünlerinin üretimini ve pazarlamakta olup , kuruluşundan sonra hızla büyüyerek dünyanın önde gelen uzaktan görüntü yönetimi üreticilerinden biri haline gelmiştir. Teknoloji odaklı TeleEye,  video görüntüleme ürünleri,  analogdan HD kameralara, IP kameralara, görüntüleme yazılımları ve sunuculara, DVR a kadar pek çok ürünü bünyesinde barındırıyor. 2005 yılından bu yana süregelen iş otaklığı bu yıl itibari ile geliştirilerek farklı bir statüde devam etmektedir.

 

Senkron Hakkında

1997 yılında kurulan Senkron, Türkiye’de banka, finans kurumları, perakendecilik ve mağaza zincirleri, eğitim, sağlık, kamu, telekomünikasyon, uluslararası firmalar, holdingler, konut ve yaşam alanlarında anahtar teslim proje hizmetleri sunan elektronik güvenlik sistemleri entegratörüdür. Türkiye’de 14 ilde kendi şubeleri ile hizmet veren Senkron, Yurtdışında ise Romanya, Kazakistan, Mısır ve Kenya’daki ofisleri ile uluslararası güvenlik çözüm ve hizmetleri sunmaktadır.

 

Tüm sektörlere çözüm sunabilen Senkron’un çözüm ve hizmetleri arasında; Kapalı Devre TV Sistemleri ve Güvenlik Yazılımları, Kartlı Geçiş Sistemleri, Biyometrik Geçiş Sistemleri, Hırsız Alarm Sistemleri, Yangın Alarm Sistemleri, Yangın Söndürme Sistemleri, Çevre Güvenlik Sistemleri, Video İnterkom Sistemleri, Otopark Güvenlik Bariyerleri, Yol Kesiciler ve Hızlı Kapılar, Araç plaka Tanıma RFID ve Araç Altı Görüntüleme Sistemi, Metal Kap ı& El Dedektörleri & X Işınlı Kontrol Cihazları, Patlayıcı & Narkotik Tespit Sistemleri, Turnike ve Yüksek Güvenlikli Tam Boy Kabinler, Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri, Elektronik Ürün Gözetleme Sistemi ve Sanat ürünleri Kablosuz Güvenlik Sistemleri bulunmaktadır.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elektronik

Elektrik malzemeleri sektöründe yerli ve millilik dönemi

Yayın tarihi

-

Yazar:

2023’ün ilk çeyreğinde tamamlanacak yeni fabrikasıyla üretim kapasitesini 2.5 kat artırma hedefiyle sürdürülebilir bir şekilde çalışan Sigma Elektrik, yeni yılda yerlileştirme ve millileştirmeye odaklanacak. Geçtiğimiz dönemde 3 ana grubunda ithal edilen ürünleri bugün kendi fabrikalarında üretmeye başlayan firma, yılsonuna kadar yerli ve millilik oranını yüzde 70 seviyesine taşımayı hedefliyor.

Elektrik malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından biri olan Sigma Elektrik, 2023 yılına hızlı girdi. Şubat sonunda yaklaşık 10 milyon dolara mal edeceği yeni fabrikası ile kapasitesini 2.5 katına çıkarmayı hedefleyen firma, ürünlerinde yerlileştirme ve millileştirmeye gidiyor. 20 ana ürün grubunda 1.800’ün üzerinde ürünü bulunduran Sigma Elektrik, bu yıl 3 ana ürün grubunda ürün gamını yüzde 10 artırarak yerli & millilik oranını yüzde 70’e çıkaracak. İç piyasanın yanı sıra yurt dışında yaklaşık 100 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini belirten Sigma Elektrik Genel Müdürü Özgür Ünlü, “Yurt dışında sürdürülebilir ortaklıklar kurmaya devam ederek pazar payımızı arttırmayı düşünüyoruz. Örneğin Avrupa pazarımızı büyütmek istiyoruz. Bu sayede ihracat ağımızı Kuzey Avrupa ve Baltık ülkeleriyle destekleyeceğiz” dedi.

2022’de yüzde 50 büyüme sergiledi

Elektrik malzemeleri sektörü olarak pandemi sürecinde global piyasalarda hammadde krizi yaşadıklarını belirten Özgür Ünlü, bu süreçte firma olarak satış ve üretim alanında bir sorun yaşamadan büyüdüklerini bildirdi. 2022 yılının firma açısından beklediklerinden daha iyi geçtiğini ifade eden Ünlü, “Sektör her ne kadar döviz açısından sıkıntılar yaşasa da biz yılı yaklaşık yüzde 50’lik bir büyümeyle kapattık. Özellikle inşaat sektöründeki canlılığın devam etmesinden kaynaklı adetsel bazda bir büyüme yaşadık. Bu vizyonla 2023’te müşteri memnuniyetine daha çok ağırlık vereceğiz ve bunu sürdürülebilir kılmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

İhracatta yeni pazarlar Kuzey Avrupa ve Baltık Ülkeleri

Önümüzdeki yıl ürünlerde yerlileştirme ve millileştirme çalışmalarına da hız vereceklerinin altını çizen Özgür Ünlü, “Geçtiğimiz yıl 3 ana ürün grubunda yerlileştirme yaparak, daha önce ithal ettiğimiz ürünleri kendimiz üretmeye başlamıştık. Şu an ürünlerimizin yüzde 60’ı yerli. Bu oranı 2023’te yüzde 70 seviyesine taşıyacağız. Ürünü kendiniz üretirseniz daha fazla satma imkanınız oluyor. Bu sayede istihdama da katkı sağlamış oluyorsunuz.”  Satışlarının yüzde 40’lık kısmını 100’e yakın ülkeye ihraç ettiklerini ifade eden Özgür Ünlü, Önümüzdeki yıl bu oranı yüzde 50’yı çıkarmayı planladıklarını belirtti. Özgür Ünlü, “Birçok ülkeye ihracatımız var, ama orada da sürdürülebilirlik bizim ana hedefimiz. Bu yıl yurt dışında daha sürdürülebilir ortaklıklar gerçekleştirerek, Avrupa pazarımızı büyütmek istiyoruz. Şu anda İngiltere ve İspanya gibi birçok Avrupa ülkesine ihracatımız var. Ancak özellikle hedefimiz Kuzey Avrupa’da Danimarka, Finlandiya, İsveç ve Baltık ülkeler Estonya, Letonya Litvanya pazarlarında daha aktif rol oynamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni fabrika GES ile çalışacak

Yeni fabrikanın tamamlanma aşamasına geldiğini de anımsatan Sigma Elektrik Genel Müdürü Özgür Ünlü,  “Her şey planımıza uygun bir şekilde ilerliyor. Yeni tesisimiz düz hat diyebileceğimiz operasyonel verimliliği yüksek, üretim anlamında bütün planlamaları daha rahat yapabileceğimiz bir konumda yer alıyor. 10 milyon dolarlık bir yatırım ile inşa ettiğimiz fabrikamız sadece adetsel anlamda değil, üretim verimliliğimize de önemli katkı sağlayacak bir yapıya sahip. Son teknoloji ile donatılmış tesisimizin en önemli özelliklerinden biri de Güneş Enerji Sistemi ile çalışacak olması. Şubat sonu ya da martın ilk haftası yeni fabrikamıza taşınmış olacağız” diye konuştu.

Haberin Devamı

Elektronik

Draka UC400 Cat.6 U / UTP B2ca yangına karşı güvenli kablosu artık reelex kutusunda

Yayın tarihi

-

Yazar:

B2ca-s1a,d1,a1 CPR sınıfı olarak talep edilen bakır kablolar artık 305 metrelik bir Reelex kutu ile temin ediliyor. Hafif, son derece kompakt ve esnek olan Draka kablosunun 6,1 mm kablo çapı ile montajı artık daha kolay ve hızlı. Elektrik performansı EN 50173 CAT 6 ve EN 50288 ile uyumlu yeni LAN kablosu çoğunlukla kamu sektörü binalarında (okullar, hastaneler, havaalanları vb.) ve ofis binalarında kullanılıyor.

Prysmian Group’un Multimedya Çözümleri Bakır Kablolar Ürün Müdürü Zoran Borcic, “UC400 D65 kablosunun tasarımını geliştirmek için önemli kaynaklar ayırdık” dedi. “Daha önce D65 LAN kablosunun CPR sınıfı B2ca ile tamamen uyumlu olmasını sağlamak için sadece kablo makarasıyla sunabiliyorduk. Kutu içerisindeki Reelex prosesinin, elde edilen CPR sınıflandırması üzerinde olumsuz bir etkisi vardı. Eğer, önceki tasarımdaki B2ca-D65 kablosunu doğrudan üretim hattından bir makaraya aktarmış olsaydık, Draka kablosunun yapısı ve bütünlüğü bozulacaktı. Bu kablonun artık Reelex kutusunda sağlayabiliyor oluşu, temel anlamda bir dizi yenilikçi malzeme teknolojisi geliştirmesi, optimize edilmiş bir kablo yapısının tasarımı ve üretim sürecinde maksimum hassasiyetin sağlanması sayesindedir” diyerek sözlerini sürdürdü.

Yangına Karşı Güvenli 

Draka UC400 LAN Kablosu’nun CPR sınıfı B2ca-s1a,d1,a1’in tüm kriterlerini karşıladığını ve 6,1 mm kablo çapı ve 305 metrelik Reelex Kutu uygulamasıyla, çok hafif, esnek ve kurulumu kolay bir LAN kablosu sunduğunu söyleyen Türk Prysmian Telekom Kabloları Satış Direktörü Ufuk Çolak; “Türk Prysmian olarak, bizim de bir parçası olduğumuz grubumuzla aynı çizgide, tüm ürünlerimizde yenilikçi yaklaşımları benimsemeyi ve son teknolojileri hayata geçirmeyi önemsiyoruz. Kullandığımız bu yenilikçi sistem düşük duman yoğunluğu, gecikmeli ısı iletimi, azaltılmış alev yayılımı ve düşük korozif gaz salınımı ile yangın önleyici tedbirlere önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Yangına karşı güvenli olan bu kablonun veri iletim oranı herhangi bir şekilde etkilenmeden EN 50173 CAT 6 ve EN 50288’e göre tam elektrik performansı sağlıyor” dedi.

Haberin Devamı

Elektronik

Denizcilik sektöründe harmonik akımdan kaynaklı sorunlara özel ürünler

Yayın tarihi

-

Yazar:

Türkiye elektronik sanayisinin öncü markası Elektra Elektronik hem izolasyon transformatörleri hem de pasif ve aktif harmonik filtre ürünleri ile dünya genelinde denizcilik sektörüne yüksek katma değer sunuyor. Değişken enerji yüklerinden yoğun olarak etkilenen birçok farklı alanda akım ve gerilim kirliliklerini ortadan kaldırarak elektrik enerjisinin sürekli ve güvenli olmasına imkan tanıdıklarını belirten Elektra Elektronik Ar-Ge Müdürü Dr. Tutku Büyükdeğirmenci; ülkemizin yanı sıra Norveç, Çin, Hırvatistan ve İtalya’da da bu ürünlere olan ihtiyacın arttığını söyledi. Yeni nesil elektronik ürünlerinin mühendisliğini, tasarımını ve üretimini şirket bünyesindeki uzman mühendis kadrosuyla gerçekleştirdiklerini ifade eden Büyükdeğirmenci, rezonans korumasına sahip ve üç seviyeli evirici topolojisiyle yüksek verim ve performans sunan çözümleriyle denizcilik sektöründe fark yarattıklarının altını çizdi.

Türkiye’den 6 kıtada 60 ülkeye trafo ve enerji kalitesine yönelik elektronik ürünler ihraç eden Elektra Elektronik; izolasyon transformatörü, pasif harmonik filtre ve aktif harmonik filtre ürünleri ile birçok sektöre olduğu gibi denizcilik sektörüne de çözüm sunuyor. Türkiye’nin ilk ve tek yerli üretim aktif harmonik filtreleri DynamiX’in mühendisliğini, tasarımını ve üretimini tamamen şirket bünyesindeki uzman mühendis kadrosuyla gerçekleştirdiklerini vurgulayan Elektra Elektronik Ar-Ge Müdürü Dr. Tutku Büyükdeğirmenci, böylelikle gemilerde harmonik akımlardan kaynaklı sorunların önüne geçtiklerini açıkladı.

DynamiX aktif harmonik filtreler akım ve gerilim kirliliklerine son veriyor

DynamiX ile özellikle harmonik üreten yükleri filtreleyerek gemi içi enerji sisteminin harmonik akımlardan kaynaklı harmonik gerilimlere maruz kalmasını önlemeye yardımcı olduklarını belirten Dr. Tutku Büyükdeğirmenci, “Harmonik akım çeken yükler, bu jeneratör ünitelerinin iç empedansları sebebiyle harmonik gerilimlere yol açarak gemi içi enerji sisteminde rezonanslar oluşmasına, yangın ve enerji kesintisi risklerine yol açabiliyor. Denizcilik sektörü bu gibi bozucu etkilerden kurtulmak için DVN tarafından yayınlanan standartlara tabidir. Bu standartlar gemi içerisinde en kötü harmonik yük koşulları altında bara gerilimi harmoniğinin toplamda yüzde 8, her bir harmonik için ise ayrı ayrı yüzde 5’i geçmemesini zorunlu kılıyor. Aksi durumda, kablolarda ve baralarda aşırı ısınma, izolasyon malzemelerinin erimesi, kısa devre ve enerji kesintisi gibi sonuçlar doğabiliyor. Bizse DynamiX ile tüm bu sorunların önüne geçiyoruz. Bu sayede gerilim harmoniğinin düşürülmesini sağlayarak gemi içi elektrik sisteminin DNV standartlarına uyumluluğunu sağlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Denizcilik sektöründe gelişmiş ülkelerden yoğun talep

Yeniliklerin öncüsü Elektra Elektronik, rezonans korumasına sahip ve üç seviyeli evirici topolojisi ile yüksek verim ve performans sunan ürünleriyle denizcilik sektöründe rakiplerinden ayrışıyor. DynamiX aktif harmonik filtreler ülkemizin yanı sıra tersane ve gemi inşasının endüstri olarak geliştiği Norveç, Çin, Hırvatistan ve İtalya gibi ülkelerde de yoğun talep görüyor.

Denizcilik sektöründe aktif harmonik filtre boyutlandırması yapılabilmesi için gemi içi enerji sisteminin çok iyi analiz edilmesi gerektiğini belirten Büyükdeğirmenci, “Bu noktada enerji sistemi kararlılığı, kısa devre akım ve sistem empedansı gibi hesapları doğru yapabilmek çok önemli. Aktif harmonik filtrenin gücü ve hangi noktaya nasıl uygulanacağı bu analizler sonucunda ortaya çıkıyor. Dolayısıyla gemi içi enerji sistemini iyi analiz edebilecek, uygun AHF boyutlandırması yapabilecek ve mühendislik hizmeti verebilecek firmalarla çalışılması gerekiyor.” diye konuştu.

Haberin Devamı

Trendler