Connect with us

Gıda ve İçecek

Süt sektörü Çin kapısını araladı, tavukçular müjdeli haber bekliyor

Yayın tarihi

-

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Sezer, Çin Halk Cumhuriyeti pazarının Türk süt ve süt ürünlerine açılmasının sektör için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Uzun uğraşlar sonucu 54 firmanın pazara girişine izin verildiğini belirten Sezer, “Bu firmalarımıza büyük görevler düşüyor. Türkiye için çok önemli pazar olan Çin’de en kısa zamanda kendilerini ispatlayarak pazar 6 milyar dolarlık pazarda paylarını artıracaklarına, diğer firmalarımıza ve ürünlerimize de yer açacaklarına inanıyorum dedi.

Üretim kalitesi ve teknoloji açısından dünya firmalarıyla boy ölçüşebilecek düzeyde olan sektörün uzun süredir Çin pazarının açılması için büyük çaba sarf ettiğini bildiren Sezer, Ticaret Bakanlığımız ile Tarım ve Orman Bakanlığımız bir an olsun sektörü yalnız bırakmadı. Ticaret Müşavirliklerimizin de katkısıyla bürokratik sorunları çözüp, Süt ve süt ürünlerine Çin pazarının kapılarını açtılar. Konuyla bizzat ilgilenen bakanlarımız Sayın Ruhsar Pekcan ve sayın Bekir Pakdemirli’ye, emek veren tüm bürokratlarımıza ve ticaret müşavirlerimize çok teşekkür ederiz. Bu sektörümüz için olduğu kadar ülke ihracatımız açısında da çok önemli bir gelişme” dedi.

Kanatlı sektörü de müjdeli haber bekliyor.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin çok büyük bir pazar olduğunu hatırlatan İSHİB Başkanı Müjdat Sezer, süt ürünlerinden sonra kanatlı ürünler sektörünün da müjdeli haber beklediğini söyledi. Her iki sektörün de aynı süreçten geçtiğini bildiren Sezer, Türkiye beyaz ette dünya standartlarında üretim yapan bir ülke. Çin Gümrükler Genel İdaresinden teknik bir ekip Türkiye’ye gelerek işletmeleri yerinde ziyaret ettiler ve bunu gördüler. Sayın bakanlarımızın çok kısa sürede beyaz et sektörü önündeki engelleri de kaldıracağına inancımız tam. Bu olduğu takdirde her iki sektörde ihracat çok hızlı bir artar, bu da üretim ve istihdama pozitif katkı sağlar” diye konuştu.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gıda ve İçecek

Bahçıvan Gıda’ya“En Yenilikçi Probiyotik İçerikli Ürün”ödülü

Yayın tarihi

-

Yazar:

Türkiye’nin süt ve süt ürünleri sektöründe 65 yıllık deneyimi ile lider kuruluşlarından olan Bahçıvan Gıda, “Gıda ve Gastronomi İnovasyon Zirvesi”ne damgasını vurdu. Bahçıvan, “Gıda, İçecek ve Tarım Politikaları Araştırma Merkezi” tarafından düzenlenenzirve kapsamındaki Gıda Plus Ödülleri’nde başarısını taçlandırdı. Bahçıvan Gıda, Türkiye’nin ilk ve tek probiyotik süzme peyniri olan Bahçıvan Probiyotik Süzme Peynir ile etkinlikte “En Yenilikçi Probiyotik İçerikli Ürün” ödülüne layık görüldü.

Ödül, alanında başarılı 68 seçkin jüri üyesinin iki kademeli değerlendirmesi sonucu belirlendi. Bahçıvan Gıda’ya ödülü, İstanbul’da Mustafa Kemal Kültür Merkezinde düzenlenen törenle takdim edildi. Ödülü, Bahçıvan Gıda adına Ar-Ge Müdürü Öykü Güvenç aldı.

Bahçıvan “İlk”lerin peynircisi

Bahçıvan Gıda, süt ve süt ürünleri sektörünün peynir kategorisinde yaptığı yeniliklerle “İlklerin Peynircisi” olarak anılıyor. Türkiye’nin ilk ve tek probiyotik Süzme Peyniri olan Bahçıvan Probiyotik Süzme Peynir, kremsi yapısı, benzersiz lezzeti ve koruyucu içermeyen içeriği ile tüketicilere sağlık ve lezzeti katkısız bir şekilde sunuyor.

İçerdiği Chr. Hansen tescilli, dünyada en fazla kullanılan ve en önemli probiyotik bakterilerinden biri olan LA-5 ile sindirim sistemini düzenleyen, bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olan Bahçıvan Probiyotik Süzme Peynir, aynı zamanda stres seviyesinin bağırsaklarda yarattığı olumsuz etkinin azaltılmasına, kolesterol seviyesinin düşürülmesine ve alerjilere karşı korunmada destek sağlıyor.

Bahçıvan Probiyotik Süzme Peynir, ürünün bir gramında bulunan bir milyon canlı probiyotik mikroorganizma, raf ömrünün sonuna kadar canlılığını koruyor.

Haberin Devamı

Gıda ve İçecek

Türkiye’nin ilk ve tek ambalajlı katkısız ekmeğini Doygun üretti

Yayın tarihi

-

Yazar:

Doygun’un kağıt ambalajlı ekmeklerinde sadece un, su, tuz ve maya var…

 Tam Cavdarli

Ekmekte kullanılan 17 katkı maddesi 1 Temmuz itibariyle yasaklanıyor. Beyaz ekmekten tam buğday ekmeğine geçiş süreci de hızla devam ediyor. Bu gelişmeler 2013 yılında Türkiye’nin gündemine oturdu ama Türkiye’de bir ilke imza atarak bundan tam 14 yıl önce ambalajlı katkısız tam buğday ekmeği üretmiş bir firma var; Doygun Ekmek… “Whole Wheat” terimini Türkçeleştirerek “Tam Buğday” ekmeğinin isim babası olan Doygun Ekmek, bugün kağıt ambalajlı tam buğday ve tam çavdarlı ekmekleriyle Türkiye’deki ilk ve tek ambalajlı katkısız ekmek üreticisi. Üstelik Doygun’un sağlık ve lezzet deposu bu ekmekleri herkes sağlıklı ekmek tüketsin diye şimdi 3,95 TL’lik indirimli fiyatıyla satışa sunuluyor.

Kuruldukları günden bu yana Türk toplumuna sağlıklı ve lezzetli ekmek üretmek misyonu ile hareket ettiklerini belirten Doygun Ekmek Pazarlama Müdürü Burcu Özcan, “Doygun’un Türkiye’deki ilk ve tek olan ambalajlı katkısız tam buğday ve tam çavdar ekmekleri geleneksel yöntemle hazırlanıyor. İçlerinde sadece un, tuz, su ve maya var.  Hiçbir koruyucu madde içermiyor ve taş fırında pişiyorlar.” dedi. Özcan, herkesin deneyebilmesi için bu ekmeklerin fiyatlarını 3,95 TL’ye indirdiklerini de ifade etti.

Tam tahıllı ekmeklerin faydaları saymakla bitmiyor!

Düşük yağ içeren ve tokluk hissini artıran Doygun tam tahıllı ekmek ailesi, kolesterolü düşürmeye, obeziteyi önlemeye, kalp ve damar sağlığının korunmasına yardım ediyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve bağırsak hareketlerini hızlandıran yüksek lifli ve sindirimi kolay Doygun tam tahıllı ekmekler, kanser ve şeker hastalığı riskini azaltıyor. Doygun Ekmekler aynı zamanda vejetaryen beslenme için de uygun.

Doygun Ekmek ile ilgili ayrıntılı bilgi için ayrıntılı bilgi için www.doygun.com.tr’yi ya da www.facebook.com/doygunekmek Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Haberin Devamı

Alkolsüz İçecek

Eker, dijital yüzünü yeniledi

Yayın tarihi

-

Yazar:

Eker Gıda, kurumsal web sitesini yenilerek yeni logosundaki kırmızı ve yaldız renklerini tüm dijital tasarımına taşıdı.

Süt ve süt ürünleri sektöründe 35 yıldır hizmet veren Eker Süt Ürünleri AŞ, dijital yüzünü yeniledi. Eker, dijital platformda, tüketicilerin ürün bilgilerine, sağlık ile ilgili pratik bilgilere, yemek tariflerine, etkinliklere ve firma bilgilerine daha kolay ulaşmasını ve hızlı işlem yapmasını sağlayan yeni web arayüzü sayesinde işlevselliğini artırdı.

Eker ürünleri ile ilgili geniş bilgi ve görsellerle desteklenen sitede, tüketicilerin yemek tariflerini gönderebileceği bir bölüm de bulunuyor. Sağlık köşesinde ise sağlık ile ilgili her türlü bilgi yer alırken, sitedeki “Diyetisyeninize Sorun” bölümünde de uzman diyetisyen, tüketicinin dengeli beslenme ile ilgili her türlü merakını gideriyor.

Facebook ve twitter

Eker Gıda, artık şirketler ve markaları için vazgeçilmez bir mecra haline gelen sosyal medyayı da etkin kullanma çalışmalarına hız verdi. Markanın internet iletişiminin kurumsal çerçevede ve belirli bir standartta gerçekleşmesini sağlamak için sosyal medyaya da yoğunlaşan Eker, sitedeki  facebook ve twitter ikonlarıyla kendi sayfalarına yönlendirmeler yapıyor.

Eker, sayfalarında periyodik güncellemelerle ve yapmayı planladığı yarışmalarla dijital ortamda dinamik bir görünüm sergilemeyi amaçlıyor.

Haberin Devamı

Trendler